Szoferzy, którzy przyjmują kursy szybkiego zrozumienia zamiast otrzymywać punkty karne, a także grzywnę, są mniej prawdopodobne, że powtórzą się z nowym raportem.
Wspierane przez rząd badanie, przeprowadzone przez Ipsos Mori, wykazało, że uczestnicy kursu Szybkie zrozumienie są o 23 procent mniej prawdopodobne, że zostaną przyłapani na prędkości w ciągu sześciu miesięcy po posiedzeniu kursu zrozumienia szybkiego, niż ci, którzy zamiast tego zdecydują się na punkty karne.
Reklama – post jest kontynuowany poniżej

• Szybkie zrozumienie kursów: wszystko, co musisz wiedzieć
Naukowcy przeanalizowali rekordy 2,2 miliona kierowców zakupu w celu uzyskania swoich wyników. Spośród nich 1,4 miliona wzięło udział w kursie zrozumienia szybkiego, 192 000 zdecydowało się wziąć punkty karne, a także grzywnę, podczas gdy 428 000 przekraczało progi w celu zrozumienia kwalifikowalności do kursu.
Różnica w ponownym zleceniu między osobami przyjmującymi kursy zrozumienia szybkości, a także tymi, że nie zmniejszyły się z czasem, ale nawet po trzech latach szoferzy, którzy siedzieli w wyznaczonym kursie, były nadal dziewięć procent, były mniej skłonne do ponownego zakazania.
W sumie 21 procent zrozumienia prędkości uczestników ponownie podarowało się w ciągu trzech lat, w porównaniu z 23 procentami, którzy zajmowali punkty zamiast siedzieć.
• Połowa szoferów twierdzi, że przyspieszenie jest dopuszczalne
Naukowcy doszli do wniosku, że „udział w krajowym kursie zrozumienia prędkości zmniejszył się ponownie w porównaniu z sankcją punktów karnych, a także grzywną związaną z ustalonym zawiadomieniem karnym, a także ten efekt – jednocześnie zmniejszając się z czasem – trwał w ciągu 36 miesięcy. ”
W ubiegłym roku około 1,4 miliona szoferów wzięło udział w kursie o szybkim zrozumieniu, zebrając około 54 milionów funtów dla policji. Opłaty za kurs różnią się w całym kraju, ale szofery zwykle płacą od 75 £, a także 99 funtów za miejsce, a siły policyjne otrzymują 45 funtów za każdego kandydata.
Ujawniono hotspoty w zakresie ataków w Wielkiej Brytanii. Czy Twój obszar znajduje się w pierwszej dziesiątce?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *