Volvo uniknęło opcji skórzanej tapicerki w nowej, czystej elektrycznej crossoverie C40 i planuje to zrobić dla wszystkich samochodów elektrycznych, które robi naprzód.
Marka będzie oferować tylko samochody elektryczne ze skórą całkowicie bezpłatne wnętrza z 2030 r. Volvo twierdzi, że była motywowana rosnącymi problemami na temat negatywnego wpływu hodowli bydła na planecie, a zdecydowanie oszacuje rosnącą emisję gazów cieplarnianych i zwiększone wylesianie.

Volvo Cels zakres 621 mil dla EVS do 2030 r.

Zamiast skóry Volvo będzie używać różnych zrównoważonych materiałów do wyrównania wnętrz swoich samochodów elektrycznych, w tym odzyskanego korka z branży czerwonej winiarskiej, biologicznego materiału z zrównoważonych lasów i Nordico – nowego tekstyliów stworzonego przez markę wykonaną z plastikowych butelek .
Reklama – krótki artykuł jest kontynuowany poniżej

Volvo będzie również oferować tapicerkę wełny na EV – ale będzie ono pozbyć się wełny od certyfikowanych odpowiedzialnych dostawców, aby zagwarantować dobrobyt owiec.
Nowe, pozbawione recyklingu wnętrz bez recyklingu, będą również odgrywać najwyższą ambicję Volvo do przyjęcia okrągłego modelu produkcyjnego do 2040 r. To implikuje wszystkie materiały w samochodach marki będą recyklingowe. W najbliższym czasie sugeruje, że marka dąży do, aby jedna czwarta swoich materiałów składała się z opcji recyklingu i bio.
Stuart Templar, dyrektor ds. Zrównoważonego rozwoju Volvo, powiedział: „Bycie progresywnym producentem samochodów sugeruje, że musimy zająć się wszystkimi obszarami zrównoważonego rozwoju, a nie tylko emisji CO2. Odpowiedzialne pozyskiwanie jest istotną częścią tej pracy, w tym szacunek dla dobrostanu zwierząt. Bez skóry w naszych czystych samochodach elektrycznych jest dobrym następnym krokiem w kierunku rozwiązania tego problemu.
„Znalezienie produktów i materiałów, które wspierają dobrostan zwierząt, będzie trudne, ale nie jest to powód, aby unikać tego istotnego problemu”, powiedział Templar.
„To jest podróż, którą warto odbyć. Naprawdę postępowy i zrównoważony sposób myślenia oznacza, że ​​musimy zadać sobie trudne pytania i aktywnie próbować znaleźć odpowiedzi ”.
Teraz kliknij tutaj, aby przeczytać wszystko o nadchodzącym przejściu elektrycznym Volvo na poziomie podstawowym…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *