Palenie w samochodach z obecnymi dziećmi zostanie zakazane w Walii, jeśli otrzyma Ahead, ogłosił pierwszy minister.
Rząd walijski rozpoczął konsultację w sprawie decyzji, wraz z oddzielnym od Departamentu Zdrowia w Anglii, ponieważ oba rządy szukają poglądów na temat orzeczenia.
Reklama – artykuł jest kontynuowany poniżej

Rząd walijski twierdzi, że ma na celu ochronę młodych ludzi przed skutkami dymu z drugiej ręki w ograniczonej przestrzeni.
Był to także pierwszy kraj w Wielkiej Brytanii, który rozważył rozwiązanie problemu palenia w samochodach, gdy dzieci są obecne. Powiedział, że ci, którzy walczą o zakaz, mogą stawić czoła grzywnom i wskazywać na swoje licencje.
Wszelkie przepisy wprowadzone przez rząd walijski miałyby zastosowanie wyłącznie do Walii. Jednak rząd twierdzi, że kontakt z Departamentem Zdrowia w Anglii w celu „koordynowania podejść” w tej sprawie.
• Niemieckie samochody „najgorsze dla awarii silnika”
Rząd walijski poparł badania przeprowadzone przez Cardiff University dotyczące ustaleń, które jedno na dziesięciu dzieci w Walii nadal jest narażone na palenie w samochodach rodzinnych.
Uniwersytet stwierdził również, że jedno na pięciorga dzieci z rodzicem, które pali, twierdzi, że dorośli nadal zapalają rodzinny pojazd.
Nadal istnieją oceny pytania dotyczące tego, jak jakiekolwiek prawo będzie egzekwowane, podobnie jak obawy dotyczące tego, jak kierowcy są nadzorowani pod kątem przestępstw, takich jak Hogging Lane lub nie noszenie pasów bezpieczeństwa.
Liczby pokazują, że w Anglii ponad 430 000 dzieci w wieku 11–15 lat jest narażonych co tydzień na dym z używanym dymem, a podobny zakaz istnieje już w niektórych stanach w Ameryce, Australii, Kanadzie i kilku krajach europejskich.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *