Kierownik Maserati North Europe, Peter Denton, potwierdził, że Grancabrio nie zostanie zastąpiony-to dlatego, że Granturismo nowej generacji będzie używane z stałą dachem Wyląduje pod koniec 2017 roku.
Granturismo ograniczy bezprecedensową ofensywę produktu z Maserati, która obejmuje najnowsze saloony Quattroporte i Ghibli, i będzie kontynuowane z Levante SUV w tym roku i Alfieri Sports Automobile w 2016 roku.
Reklama – post jest kontynuowany poniżej

• 100 lat Maserati: 10 najlepszych samochodów „Granturismo zostanie zastąpione pod koniec 2017 r., Ale tylko jako coupe” – powiedział Denton. „Uważamy, że luka zostanie wypełniona przez Alfieri Spider, na początku 2017 roku”.
Biorąc pod uwagę, że nastąpi trzyletnie oczekiwanie, aż rozpocznie się produkcja, w nowym Granturismo są rzadkie, ale Denton potwierdził, że Granturismo faktycznie stanie się „bardziej kompaktowy niż większy-po prostu sposób, w jaki język projektowy”.
Z konferencji inwestorskiej Fiat-Crysler Automobiles (FCA) w maju, na której opracowano pięcioletni plan dla każdego twórcy pod parasolem grupy, wiemy również, że Granturismo będzie tylko napęd na tylne koła i zasilany przez 3,8 -litowy silnik V8 z podwójnym turbo z znacznie więcej niż 550 KM.
Natomiast wersje Coupe i Spider Alfieri będą używane z napędem tylnym i czterokołowym i zasilane turbodoładowanym silnikiem V6 o pojemności 3,0 litra z 404 KM, 444 KM lub 513 KM. Maserati jest na bieżąco ze sprzedażą 38 000 samochodów w 2014 r. – w porównaniu z 15 400 w 2013 r. – i planuje zwiększyć ten do 50 000 samochodów w 2015 r. I 75 000 do 2018 r., Ale nad progiem są nadal poważne wyzwania. „Naszym problemem jest to, że Maserati jest na liście życzeń ludzi, ale nie jest postrzegany jako coś, co można prowadzić na co dzień” – wyjaśnił Denton. „Ale jeśli miałeś park motoryzacyjny 400 samochodów, potrzebujemy tylko jednego z nich, aby być maserati, abyśmy osiągnęli nasze cele sprzedaży”.
Czy nie możesz się doczekać najbardziej obecnej tradycji modeli Maserati w ciągu najbliższych kilku lat? Daj nam znać w komentarzach poniżej …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *