Lamborghini współpracował z Massachusetts Institute of Technology, aby stworzyć zapierającą dech w piersiach elektryczną koncepcję Hipercar zatytułowaną Terzo Millennio (trzecie tysiąclecie), który został ujawniony na Emtech MIT.
Koncepcja dotyczy pięciu celów technologicznych określonych przez włoską markę we współpracy ze światowej sławy amerykańskiego uniwersytetu. Systemy magazynowania energii, innowacyjne materiały, system napędowy, wizjonerski projekt i emocje to pięć obszarów priorytetu Lamborghini skierowanych do Terzo Millennio.
Reklama – artykuł jest kontynuowany poniżej

• Najszybsze samochody elektryczne na świecie
Zarówno Lab i Mechanosynthesis Dinca Lab i Mechanosynteza MIT pracowała wraz z Lamborghini w celu opracowania systemów magazynowania energii i wykorzystania innowacyjnych materiałów. Lamborghini będzie starał się wykorzystać elektryczne superkondensatory na Terzo Millennio, a nie tradycyjne akumulatory, aby nadać mu dodatkową moc z mniejszą wadą w porównaniu z tradycyjnymi EV zasilanymi baterią.
Bardziej zaawansowane struktury włókien węglowych są wykorzystywane w Terzo Millennio, a sama skorupa nadwozia zbiera energię do celów magazynowania. Projekt ma również na celu opracowanie struktury włókna węglowego „samozaparcia się”, która zawiera materiały, które mogą automatycznie leczyć pęknięcia i inne uszkodzenia strukturalne.
System magazynowania energii Terzo Millennio idzie w parze z trzecim celem Lambo-napędem. Koncepcja przenosi tradycyjny układ napędu na cztery koła Lamborghini na wyższy poziom, przy czym każde koło jest prowadzone i zintegrowane silnik elektryczny.
Podobnie jak w przypadku prawie wszystkich Lamborghinis, projekt jest niezaprzeczalnie dramatyczny. Ta koncepcja jest jeszcze bardziej kanciarna niż jesteśmy przyzwyczajeni z marki, z pomarańczowymi świecącymi kółkami, prawdopodobnie ze względu na schowane w sobie cztery silniki elektryczne. Dzięki czterem superkapacitatorom i brakowi silnika spalania wewnętrznego projektanci mieli większą swobodę podczas tworzenia koncepcji, a rezultatem jest hipercar, który nie wyglądałby nie na miejscu na siatce początkowej Le Mans.
Lamborghini i MIT współpracują dokładnie od jednego roku. Konferencja Emtech odbywa się co roku przez Massachusetts Institute of Technology od 1999 roku, a tegoroczna konferencja odbyła się w dniach 6-9 listopada. Konferencja pokazuje przyszłe trendy i technologie publiczności składającym się głównie z innowatorów i przedsiębiorców.
Jak myślisz, jak będzie wyglądać przyszłość Super Sportscar Lamborghini? Daj nam znać poniżej …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *