Należy obniżyć granice prędkości na obszarach wiejskich w celu ochrony koni i ich jeźdźców, mówi wiodąca organizacja charytatywna jeździectwa.
British Horse Society (BHS) twierdzi, że od końca 2010 r. 38 jeźdźców i 222 koni straciło życie na drogach Wielkiej Brytanii, podczas gdy zgłoszono 2510 incydentów. Podaje, że liczba wypadków z udziałem koni na drogach wzrosła o 29 procent w ubiegłym roku, a 81 procent wszystkich incydentów jest spowodowane przez kierowców, którzy nie pozwalają wystarczającej ilości miejsca między pojazdami a koniami.
Reklama – artykuł jest kontynuowany poniżej

• Najbezpieczniejsze samochody w sprzedaży 2017
W świetle tych liczb BHS wzywa do zmniejszenia granic prędkości na obszarach wiejskich „gdzie występuje częste aktywność jeździectwa”.
Organizacja charytatywna twierdzi, że jedna piąta wszystkich incydentów dotyczyła samochodu zderzającego się z koniem, podczas gdy 40 procent jeźdźców miało doświadczyło wściekłość.
Chociaż nie sugerowano żadnych konkretnych limitów prędkości, BHS zlecił raport z Laboratorium Badawczego, który twierdzi, że „nierozsądnie” jest podróżowanie z prędkością 60 km / h na drogach, na których konie mogą podróżować konie.
Ale nie tylko kierowcy powinni zachować większą ostrożność: raport zaleca, aby sami jeźdźcy powinni nosić światła LED i odzież o wysokiej wiązaniu, aby uczynić się bardziej widocznym dla innych użytkowników dróg.
Alan Hiscox z BHS powiedział: „Drogi stają się bardziej zajęte i zaobserwowaliśmy wzrost incydentów w ostatnim roku”. Hiscox nalegał, aby „coś trzeba zrobić”, podkreślając raport „zaleca zmniejszenie krajowego ograniczenia prędkości na wiejskich drogach, gdzie często występuje aktywność jeździecka; Może uratować życie zarówno konia, jak i jeźdźca oraz innych wrażliwych użytkowników dróg. ”
Co sądzisz o kwestii bezpieczeństwa koni na drogach? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *