Ford złożył patent na przekładnię podręcznika bez sprzęgła do samochodów z silnikiem spalinowym, zawierającą zautomatyzowaną akcję chwytania, która wykonuje bez trzeciego pedału. Szofer może również zastąpić automatyczną funkcję chwytania za pomocą wrażliwej na ciśnienie dźwigni przekładni.
W plikach patentowych skrzynia biegów jest określana jako „zamontowana na bloku silnika”, co wskazuje, że usługa ta jest przeznaczona do samochodów lodowych, zamiast być „wirtualną” skrzynią biegów dla pojazdu elektrycznego, podobnego do jednej Toyoty złożone patenty na.

Patenty Toyota Symulowana skrzynia biegów do samochodów elektrycznych

System umożliwia jednostce na modyfikację biegów tylko przesuwaniem dźwigni przekładni, podczas gdy siłownik elektryczny obsługuje sprzęgło. Operacja chwytania jest inicjowana przez czujniki ciśnienia w gałce przekładni, które w miejscu, gdy jest chwytane, aby oczekiwać następnej zmiany biegów. Następnie system oblicza odpowiednie uruchamianie chwytania na podstawie następnego stosunku przekładni, a także prędkości koła samochodu.
Reklama – krótki artykuł jest kontynuowany poniżej

Skrzynia biegów Ford Famle Book może być również wykorzystywana do szybkich zmiany biegów dzięki czujnikom ciśnienia. Zamiast chwytania działającego po przeniesieniu dźwigni przekładni może ona zareagować, gdy szofer początkowo go chwyta, co zapewnia systemowi więcej czasu na obsługę chwytania podczas szybkiej zmiany biegów.
Dzięki tej nowej skrzyni biegów Ford naprawdę ma nadzieję uprościć skrzynię biegów podręcznika, zachowując najbardziej przyjemny element – akt zmiany samego sprzętu – w celu zwiększenia jego popularności. Patent wspomina, że ​​zautomatyzowany chwyt zwiększa znacznie bardziej „uciążliwe” elementy prowadzenia samochodu, takie jak czołganie się w ruchu.
Jednak szofer może nadal zarządzać uściskiem, jeśli jest to wymagane, choć przy mniej niż tradycyjnych środkach. Pokrętło przekładni jest odkształcalne, a także wrażliwe na ciśnienie, umożliwiając jednostce zarządzanie uruchamianiem poprzez ściskanie go. Istnieje również algorytm przeciwbólowy, w którym pojazd zastąpi złe wyciskanie kierowcy, zarządzając samym uchwytem.
W przeszłości inni producenci przetestowali bez sprzętowych skrzyni biegów, wielu w szczególności Mercedesa z oryginalnym hatchbackiem klasy A. System Forda jest znacznie bardziej zaawansowany niż poprzednie wysiłki, chociaż to, czy dotrze do pobytu produkcyjnego.
Ręczne vs automatyczne skrzynię biegów – które powinny do wyboru?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *