Samochód miasta Audi A1 i Q2 Crossover zostaną uniesione z składu Audi na końcu obecnych cykli życia. W oficjalnym oświadczeniu marka powiedziała, że ​​planuje skierować swoje wysiłki od małych samochodów i rzucić więcej zasobów w większych samochodach i elektryfikacji.
Reklama – artykuł jest kontynuowany poniżej

Oficjalne oświadczenie brzmi: „[Obecny Q2] pozostanie na jakiś czas. Mówimy tu dobre kilka lat. Możemy jednak potwierdzić, że Audi Q2 nie będzie bezpośredniego następcy, kiedy zostanie wycofany za kilka lat. „Audi ostatecznie pozycjonuje się jako marka premium w grupie. W związku z tym ogranicza swój zakres modeli w dół, jednocześnie rozszerzając się w górę. Systematyczna strategia elektryfikacji również będzie tutaj kluczową rolą. Od 2026 r. Audi uruchomi tylko nowe modele całkowicie elektryczne. ”

Audi uruchomi ostateczne samochody benzynowe i wysokoprężne w 2026 roku

Chociaż wiemy, że A1 jest na cienkim lodzie od lutego ubiegłego roku, śmierć Q2 jest bardziej zaskoczeniem. W wywiadzie w zeszłym roku, dyrektor generalny Audi Markus Duesmann powiedział Auto Express, że kompaktowy SUV może zająć miejsce A1 w składzie marki, mówiąc: „Z pewnością zaoferujemy Q2-to może być dla nas nowy poziom wstępny dla nas . ”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *