, że prędkości kierowcy mogą wkrótce otrzymać pisemne ostrzeżenia zamiast przekraczania biletów w ramach nowych planów ze Szkocji policyjnej.
W propozycjach kierowcy przyłapaliby na przekroczeniu prędkości przez funkcjonariuszy policji w 20 strefach 30 km / h, biorąc pod uwagę pisemne ostrzeżenie, które wygasłyby bez działania po trzech miesiącach, gdyby w tym czasie nie popełniły żadnych przestępstw przekraczających przekroczenie. Kierowcy przyłapali na przekroczeniu prędkości w ciągu trzech miesięcy, otrzymali punkty, a także grzywnę.
Reklama – krótki artykuł jest kontynuowany poniżej

• Połowa kierowców twierdzi, że przekroczenie prędkości jest dopuszczalne
System nie byłby stosowany do kierowców złapanych przez kamery prędkości, a także osoby otrzymujące alarmowanie nie musiałyby mówić swojej firmie ubezpieczeniowej. Szacunki stawiają liczbę kierowców, którzy kwalifikowaliby się do ostrzegania na 18 000 rocznie.
Szef policji w Szkocji, główny kurator Stewart Carle, powiedział w niedzielę Scottish Mail: „Jeśli masz okazję powiedzieć, że przyspieszenie jest jednym z czterech fatalnych aspektów, a także nie będziemy ścigać przy tej okazji, my, my „Nie dasz ci grzywny, czy zaakceptujesz to ostrzeżenie?”, Myślę, że wielu ludzi powie „tak, absolutnie”. Carle powiedziała, że ​​taka metoda umożliwiłoby ściganie władzom skupienia się na znacznie poważniejszych przypadkach.
Mówi się również, że policyjna Szkocja rozważa wprowadzenie kursów zrozumienia prędkości, które są używane w Anglii do kierowców przyłapanych na ograniczeniach przez określone kwoty, ale nie są oferowane na północ od granicy.
Jeśli otrzyma zielone światło przez szkocką służbę prokuratury koronnej, system ostrzegawczy może być na miejscu w ciągu roku. Rzecznik Biura Koronnego ostrzegł jednak, że „żadna decyzja nie zostanie podjęta w sprawie… kursów zrozumienia przyspieszenia, a także ich możliwych relacji z alternatywami, takimi jak ostrzeżenia, dopóki nie zostaną uwzględnione ustalenia raportu z egzaminu”.
Przeczytaj nasz przewodnik po mandatach prędkości, a także jak je oczarować…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *