England opublikowało plany nowego dwukilowego tunelu, którego celem jest „usunięcie A303 i jego ruch z dużej części krajobrazu Stonehenge”.
Tunel został ogłoszony po raz pierwszy we wrześniu 2017 r., Ale pełne szczegóły proponowanego programu zostały ogłoszone. Jeśli zostanie zatwierdzony, czteroletnia budowa tunelu o długości 1,8 mili rozpocznie się w 2021 r. Po przewidywanym koszcie 1,6 miliarda funtów.
Reklama – krótki artykuł jest kontynuowany poniżej

• Jaka jest najwolniejsza autostrada w Wielkiej Brytanii?
Czteropasmowy tunel byłby położony 100 metrów na południe od obecnego miejsca A303 przez Stonehenge, zarezerwowanego przez nowy ośmiomilowy, podwójny obwód, zbudowany między Amesbury i Berwick Down.
10
O naszej reklamie tej reklamy

Propozycje obejmują budowę „zielonych mostów”, które „połączyłyby istniejące siedliska i pozwoliłyby na ruch dzikiej przyrody”, podczas gdy sam tunel może mieć atrakcyjne gniazda wentylacyjne. Zostałby również zbudowany również 210-metrowy wiadukt biegający nad rzeką na zachód od Stonehenge, wraz z serią nowych skrzyżowań, ronda i sadzonek.
Highways England stoi w obliczu serii wyzwań w rozwiązywaniu problemów z ruchem drogowym, jakie stwierdzono A303 w Stonehenge, w którym około 30 000 samochodów dziennie wąż wzdłuż jednej jezdni zaledwie 165 metrów od jednej z najbardziej znanych podróżników na świecie.
Naciski te powinny być jednak zrównoważone w stosunku do interesów historycznych, ponieważ 350 kopców pogrzebowych i jak dotąd odkryte odkrycia archeologiczne leżą na miejscu światowego dziedzictwa o powierzchni 6500 akrów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *