Dusseldorf i Stuttgart będą mogły zakazać mocno zanieczyszczających pojazdów z centrów miasta, po przełomowym orzeczeniu sądów niemieckich.
Oba miasta są najbardziej zanieczyszczone w Niemczech, a Stuttgart dom dla producenta Mercedesa. Orzeczenie prawdopodobnie ma jednak szerszy wpływ na Niemcy, ponieważ ponad 70 miast odnotowało poziomy zanieczyszczenia powyżej progów Unii Europejskiej.
Reklama – artykuł jest kontynuowany poniżej

• Brytyjski przemysł samochodowy wymaga „spójnych” polityk emisji CO2
Jest to pierwsze tego rodzaju orzeczenie, ponieważ miasto otrzymało prawo do zakazania pojazdów z jego jurysdykcji. Sposób, w jaki zakaz zostanie wdrożony, należy jeszcze opracować.
Zakaz prawdopodobnie najbardziej wpłynie na starsze samochody Diesla, a krytycy kwestionują wpływ, jaki będzie miał również na stosowane wartości oleju napędowego. Rząd niemiecki, obok przemysłu motoryzacyjnego, był wokalnie przeciwny temu zakazowi, obawiając się wpływu, jaki będzie miał na właścicieli samochodów z silnikiem Diesla.
Chociaż orzeczenie nie ma natychmiastowego znaczenia dla Wielkiej Brytanii, prawnika Clean Air dla ClientEarth Ugo Taddei, jednej z firm, która przyniosła sprawę, powiedziała: „Zwycięstwo jest ogromnym rezultatem dla zdrowia ludzi w Niemczech . Orzeczenie to daje długo oczekiwaną jasność prawną, że ograniczenia oleju napędowego są prawnie dopuszczalne i nieuchronnie rozpocznie efekt domina w całym kraju, z implikacjami dla naszych innych spraw prawnych ”.
Teraz przeczytaj o planie brytyjskim zakazania silników benzynowych i wysokoprężnych od 2040 r.…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *