Lotus ogłosił, że opracowuje ścieżkę dźwiękową nadchodzącego elektrycznego Hipercar Evija inspirowanego samochodem wyścigowym typu 49 F1 z 1967 roku.
Pierwsza budowa EV brytyjskiej marki zadebiutuje jeszcze w tym roku, zawierając czterorabski układ napędowy o mocy 1 972 KM.

Nowy Lotus Evija pojawia się w Goodwood Speedweek

Evija wykorzystuje próbkę legendarnego Forda-Coswortha DFV V8 Forda Coswortha, ale inżynierowie dźwięku dali mu nowoczesny zwrot akcji do użytku w Evija. Zwolnili odtwarzanie, aby boisko pasowało do silników elektrycznych Evija, aby można go było używać jako dźwięk ostrzegawczego pieszego samochodu.
Reklama – post jest kontynuowany poniżej

Lotus zwrócił się o pomoc do producenta muzycznego Patricka Patrykiosa (który współpracował z artystami takimi jak Britney Spears i Little Mix) w celu projektowania dźwięku Evija. Wraz z elektryczną ścieżką dźwiękową silnika, stworzył także szereg specjalnych dzwonków do wszystkiego na hipercar, od dźwięku wskaźnika po napięcie ostrzegawcze pasów bezpieczeństwa, wszystkie korzystające z nagrywania silnika typu 49.
Patrikios powiedział: „Wszyscy chcieliśmy coś wywołać emocjonalny związek między samochodem a kierowcą. Dźwięk ma ogromny wpływ na tworzenie i tworzenie emocji, aby wzbogacić tę więź, która jest tak istotną częścią doświadczenia Lotus.
„Uwielbiam to, że dźwięk z jednego z najsłynniejszych samochodów wyścigowych Lotus wszechczasów był inspiracją dla jego najnowszego. Jest w nim symetria, która jest piękna. ”
Lotus potwierdził również, że Evija nie będzie miał żadnej formy zsyntetyzowanej nuty silnika. Przy wyższych prędkościach ton ostrzegawczy dla pieszych zostanie dezaktywowany, a dźwięk wysłuchany przez kierowcę będzie produkowany w całości przez elektryczny układ napędowy samochodu.
Teraz przeczytaj wszystkie aktualne wiadomości na temat nadchodzącego samochodu sportowego Lotus Type 131. Daj nam znać swoje przemyślenia w komentarzach poniżej…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *