W ramach nowych propozycji rządowych kierowcy przyłapani na prędkości na autostradzie mogą wkrótce stawić czoła grzywnom w wysokości do 10 000 funtów.
Ten ruch ma na celu zwiększenie mocy sądów sędziego w zakresie radzenia sobie z szeregiem przestępstw poprzez podnoszenie maksymalnych dostępnych kar finansowych.
Grzywny nałożone przez sędziów za złamanie limitu autostrady 70 km / h są obecnie ograniczone do 2500 funtów, ale mogą wzrosnąć nawet o 300%, jeśli nowe ustawodawstwo uczyni go z powodu parlamentu.
Reklama – artykuł jest kontynuowany poniżej

Pędzowanie wszystkich innych dróg, jazda bez ubezpieczenia i korzystanie z telefonu komórkowego za kierownicą może również pozostawić kierowców podlegających cięższym krach, z dokładną kwotą w zależności od rodzaju przestępstwa.
W tej chwili przestępstwa te są rozłożone na pięć poziomów, z których każdy ogranicza się do maksymalnej grzywny – od 200 £ za pierwszą karę na poziomie piątej.
Zgodnie z proponowanymi zmianami każda z pierwszych czterech poziomów zobaczy ten górny limit czterokrotnie, z ograniczeniami całkowicie podnoszonymi za najgorsze przestępstwa.
Jednak nie tylko kierowcy, którzy będą cierpieć, koszt zostania pijanego i nieuporządkowanego w miejscach publicznych może wzrosnąć z 1000 funtów do nawet 4000 funtów, ponieważ można było uniknąć licencji na licencję telewizyjną.
Pomimo tych dramatycznych zmian, w rzeczywistości bardzo niewielu przestępców może oczekiwać maksymalnej grzywny, ponieważ kary finansowe będą nadal odzwierciedlać zarówno poziom wykroczenia, jak i zdolność danej osoby do płacenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *