Audi, ujawniło znacznie więcej informacji na temat swoich planów wprowadzenia samochodów i ciężarówek podłączonych 5G w najbliższej przyszłości. Rozwój będzie pochodzi ze wspólnego przedsięwzięcia z chińską technologią ogromną Huawei, umożliwiającą komunikację pojazdu do-X (V2X) dla bezpieczniejszej, półautonomicznej jazdy.
Podczas gdy sojusz został opracowany w 2016 roku, nowe szczegóły oferują wgląd w to, jak będzie działać innowacja, gdy wprowadzi się w ciągu najbliższych kilku lat. Konfiguracja będzie poprzedzała całkowicie autonomiczną jazdę, oferując „dodatkową pomoc”, aby jazda miasto była bezpieczniejsza, a także znacznie bardziej wydajna.
Reklama – krótki artykuł jest kontynuowany poniżej

Czytając obecne warunki ruchu internetowego, Twój pojazd będzie mógł wchodzić w interakcje z sieciami świetlnymi, kamerami, a także znakami drogowymi, aby najlepsze skierować Cię do wybranego miejsca docelowego.
Systemy wprowadzą pierwsze w Chinach, zanim zostaną wprowadzone później w Europie, a także w USA. Tech techniczny V2X jest testowany w prowincji Jiangsu we wschodnich Chinach, jednak do 2020 r. Szefowie chcą 90 procent miast kraju, a także autostrad. Sugeruje to, że próby rozpoczną się na początku następnej dekady.
Rzecznik Huawei powiedział: „To nie jest jeden samochód. To społeczność. Umożliwia komunikację z ludźmi, obiektami i samochodami.
„V2X może sprawdzić skrzyżowania, a także sieci świetlne, stopniowo spowalniając pojazd” – powiedzieli. „Możesz uzyskać dodatkową pomoc w zmianie prędkości czerwonych świateł. Będzie oferować prowadzenie wspomaganej. ”
Innowacja zmusi także adaptację istniejących dróg, a nowy budynek w dziewięciu chińskich prowincjach już spełnia zmienione przepisy dotyczące inteligentnych autostrad.
Nie podano ramy czasowej, gdy systemy mogą wprowadzić w Europie, chociaż nasz rzecznik Huawei zasugerował, że firma koncentruje się na rozwiązaniach parkingowych metropolitalnych na początek.
Czy patrzysz w przyszłość na przybycie całkowicie powiązanych samochodów? Pozwól nam zrozumieć twoje myśli poniżej …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *