Po miesiącach zwiastunach skorzystania z apetytu fanów Mustanga na całym świecie, Ford w końcu zdemaskował flagowy model Shelby Tuned na pokazie motoryzacyjnym w LA 2014. Nazywany GT350, będzie dumny z miejsca jako najszybszy oficjalny model w zakresie.
Gdy nowy Ford Mustang w końcu pojawił się w Wielkiej Brytanii w przyszłym roku, ogłoszenie wersji Shelby z pewnością zwiększy zainteresowanie. To niefortunne, że gorący GT350 raczej nie dotrze do naszych brzegów w najbliższym czasie, zgodnie z brytyjskim ramieniem Forda.
Reklama – krótki artykuł jest kontynuowany poniżej

Najważniejsza zmiana amerykańskiego samochodu mięśniowego dotyczy jego 5,2-litrowego V8, który porzuca jego tradycyjną doładowanie na rzecz naturalnego aspiracji. Używa płaskiego wału korbowego – pierwszego dla każdego Forda V8 – do produkcji ponad 500 KM i momentu obrotowego 540 nm.
7

Moc jest wysyłana na drogę przez sześciobiegową manualną skrzynię biegów i różnicową limitowaną poślizg Torsen, podczas gdy występują również większe hamulce Brembo. Opcjonalny pakiet toru przynosi chłodnice silnika i skrzyni biegów do trwałej akcji, a także na zamówienie 19-calowe koła i aluminiową maskę.
• Amerykańskie samochody: 10 najlepszych
Zmiany stylizacji dla Shelby obejmują unikalne odznaka, niski przedni rozdzielacz, kompozytową kratkę z włókna węglowego i nowy tylny dyfuzor. Wewnątrz znajdują się bardziej gniazda sportowe Recaro, unikalne pokrętła i nowy system sterowania napędem pięciomodowym.
Ceny GT350 nie zostały jeszcze potwierdzone, ale spodziewaj się, że co najmniej 10 000 USD zostanie dodane do konwencjonalnego V8 o długości 420 KM, gdy pojawi się do USA. Ford nie wykluczył całkowicie przyniesienia samochodu do Wielkiej Brytanii, chociaż trend zmniejszania tutaj sprawia, że ​​jest to bardzo mało prawdopodobne.
Czy uważasz, że Shelby powinien przyjechać do Wielkiej Brytanii w ograniczonej liczbie? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *