zaprezentowaną pod koniec ubiegłego roku Lexus przyniósł swoją koncepcję ROV off-Road Buggy do tegorocznego salonu samochodowego w Tokyo. Wyświetla możliwe rozszerzenie marki Lexus, a także niektórych eksperymentalnych technologii wodoru, która działa na tych samych zasadach, co konwencjonalny silnik spalania.
Europejski szef Lexusa, Spiros Fotinos, niedawno opisał ROV jako samochód, który został opracowany w celu „odblokowania nowego rodzaju przygody w terenie dla naszych klientów w prawdziwy sposób Lexusa”-i powiedzielibyśmy, że Lexus ma „poza… Droga ”Część tego krótkiego krótkiego przybicia.

Toyota i Tamiya budują mały samochód Mirai RC napędzany wodorem

Jest to mały, dwumiejscowy buggy z podobnym projektem do Can-Am Maverick, który ma odsłoniętą konstrukcję, zawieszenie długiego podróżnego i masywne opony terenowe. Zajmuje zaledwie 3,1 metra długości i 1,7 metra szerokości – a jego wygląd ma niewiele wspólnego z samochodami drogowymi Lexusa, chociaż projekt reflektorów wskazuje na połączenie.
Reklama – krótki artykuł jest kontynuowany poniżej

Kabina jest jeszcze mniej podobna do konwencjonalnego Lexusa, z odsłoniętym wykończeniem z włókna węglowego, skórzaną kierownicą, łatwym kadrem Rev i tylko kilkoma przełącznikami. Ponadto siedzenia są przycięte w ścierej syntetycznej skórzanej tapicerki, ponieważ są opracowane, aby się zabrudzić.
Podczas gdy te wybory projektowe są z pewnością interesujące od marki takiej jak Lexus, prawdziwe znaczenie samochodu to wybór układu napędowego. Wykorzystuje 1,0-litrowy trójcylindrowy silnik spalinowy, który jest napędzany wodorem, zasilany z wysokociśnieniowego zbiornika magazynowania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *