, kosztuje teraz 9 745 funtów więcej, aby kupić golfa Volkswagen niż 10 lat temu, podczas gdy koszty podatku drogowego pierwszego roku wzrosły nawet o 178 procent w tym samym okresie.
Badania kosztów motoryzacji ujawniają podłoże akcyzowe pierwszego roku (VED, powszechnie rozumiane jako podatek drogowy) wzrosły o 166 procent, o 178 procent, a także o 118 procent dla benzyny, oleju napędowego i alternatywnie napędzany (hybrydowy i EV) odpowiednio samochody i ciężarówki.

Podatek Ved Road: Dokładnie jak działają samochody i podatek od ciężarówek, a także ile to będzie kosztować?

Według danych UsWitch typowa stawka podatkowa w pierwszym roku dla samochodów benzynowych i ciężarówki wzrosła z 278 do 600 £, a także z 278 do 772 £ za diesel. Dodatkowo napędzane samochody i ciężarówki są w międzyczasie od 271 do 591 GBP.
Reklama – artykuł jest kontynuowany poniżej

W ciągu ostatniej dekady Forda Fiesta – jeden z bardzo popularnych samochodów i ciężarówek w Wielkiej Brytanii – jeden z bardzo popularnych samochodów i ciężarówek w Wielkiej Brytanii – jeden z bardzo popularnych samochodów i ciężarówek w Wielkiej Brytanii – jeden z bardzo popularnych samochodów i ciężarówek w Wielkiej Brytanii – jeden z bardzo popularnych samochodów i ciężarówek w Wielkiej Brytanii – w ciągu ostatniej dekady forda Ford Fiesta – jeden z bardzo popularnych samochodów i ciężarówek w Wielkiej Brytanii – jeden z bardzo popularnych samochodów i ciężarówek w Wielkiej Brytanii – jeden z bardzo popularnych samochodów i ciężarówek w Wielkiej Brytanii – skoczył o 67 procent w Wielkiej Brytanii – jeden z bardzo popularnych samochodów i ciężarówek – jeden z bardzo popularnych samochodów i ciężarówek – jeden z bardzo popularnych samochodów i ciężarówek. 16 645 £ w ciągu 10 lat. Od 2011 r. Typowy dochód wzrósł o 22 procent, pozostając daleko w tyle za wzrostem kosztów samochodów i ciężarówek, a także kosztów własności.
To nie wszystkie złe wiadomości – typowy koszt ubezpieczenia spadł o 48 procent w ostatniej dekadzie, podczas gdy koszty paliwa spowodowały ogólne spadek o 14 procent, od 1,33 GBP za litr do 1,14 GBP również za nieocenione jako 1,39 do 1,19 £ za olej napędowy.

„Nowe samochody i ciężarówka z 20 000 funtów mogą zniknąć zgodnie z zasadami Euro 7

Należy jednak zauważyć, że niższe koszty ubezpieczenia są powiązane z efektem pandemii, z mniejszą liczbą nowych kierowców – a także ogólnie kierowcami – na drodze. Zmniejszone koszty paliwa są również związane z Covid – koszty pompy spadły dramatycznie podczas krajowych blokad w Wielkiej Brytanii – powodując te niższe średnie – od tego czasu gwałtownie wzrosły, a bezołowiowe osiągnęły ośmioletni najwyższy poziom w okresie letnim 2021 r.
Joel Kempson, profesjonalista ds. Ubezpieczeń samochodów i ciężarówek w UsWitch, skomentował, że liczby „mogą oznaczać, że tradycyjny pojazd staje się nieosiągalny dla wielu osób – szczególnie kierowców po raz pierwszy”.
Chcesz zaoszczędzić na codziennych kosztach biegu? Sprawdziłem naszą listę najlepiej wykorzystanych samochodów elektrycznych …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *